Tüm HABERLER
 • Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantısı

  Rektör Yardımcımız  Prof. Dr. Adnan KAYA ile her cuma 09:30 'da yapılan Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantıları kapsamında 08.03.2019 tarihinde Mezun Takip Yönetim Sistemi hakkında toplantımız gerçekleştirilmiştir. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı toplantı salonunda Kariyer Merkezi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Öğrenci Toplulukları başkanlarının katılımıyla Mezun Yönetim sistemi kullanımlarında farkındalığı arttırmak için sistem kullanımı ve faydaları anlatıldı.   Öğrencilerin cv oluşturma süreçleri hakkında detaylar konuşularak mezuniyet sonrası süreçten bahsedildi. Sisteme yeni katılan özellikler ile tüm öğrencilerimiz mezuniyetten sonra da Üniversitemiz ile iletişimlerini koruyabilecek ve mesleğe atılırken ÜBYS ayrıcalıklarından faydalanabileceklerdir.

 • Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi SKS Modülü Bilgilendirme Toplantısı

  Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Adnan KAYA ile her hafta Cuma günü planlamış olan Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantısı 22.11.2018 tarihinde 09:30 -10:30 saatleri arasında yapılmıştır. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda üniversitemizin Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı katılımıyla SKS modülünün Farkındalık Sunumu gerçekleştirilmiştir. Modüle ait süreçler ve alt kırılımları detaylı olarak anlatılmıştır. Akademik ve idari personel ile öğrenciler tarafından kullanılan sistemin birbiri ile entegre olan özellikleri vurgulandı. Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamındaki hizmetlerimizden biri olan SKS Modülü ile tüm süreçlerin sistem üzerinden yürütülebildiği Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafıdan belirtilmiştir.

 • İKÇÜ Mezunlar Web Sayfası

  Üniversite Bilgi Yönetim sistemi kapsamında geliştirilen ikçü mezunları web sayfası Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Kariyer Merkezi, Teknoloji Trasnfer Ofisi, Bologna Koordinatörlüğü ile birlikte çalışmalara başlanmıştır. Mezunlara yönelik hazırlanan sayfada, iş ilanları ,duyurular, mezun profilleri ve hikayeleri , uyruğa göre dağılım , mezun arkadaşlarını bul gibi alanların yer alması hedeflenmektedir. İkçü mezunlar web sayfası için analiz ve tasarım toplantıları yapılmış, geliştirme çalışmalarına devam edilmektedir. Mezun web sayfasının 2019 yılı içerisinde kullanıma açılması planlanmaktadır.

 • Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantısı

  Rektör Yardımcımız  Prof. Dr. Adnan KAYA ile her cuma 09:30 'da yapılan Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantısı kapsamında 09.11.2018 tarihinde saat:9.30 - 11.00 saatleri arasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı toplantı salonunda üniversitemizin Starateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, BAP Koordinatörlüğü ve Teknoloji Transfer Ofisinin katılımıyla farkındalık toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıda, ilgili birimlerin otomasyon sistemleri hakkında bilgiler verildi, birimlerin görüşleri alındı ve yapılması gerekenler kararlaştırıldı. Prof. KAYA üniversitemizde yapılan tüm kurum içi ve kurum dışı projelerin bilgilerinin otomasyon sistemine girilmesi ve istatistiklerin her açıdan görülebilir olması konusunda isteklerini belirtti. Prof. KAYA bu verilerin, ilerde bu bilgileri kullanıcak kişiler için önemli olduğunu ve bu konuyu önemle takip ettiğini belirtti.

 • TSE 13298 Belgesi

  TSE 13298 Belgesine sahip ilk kamu kurumu olan ve İKÇÜ ÜBYS kapsamında geliştirilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi yazılımımız yıllık denetimden  geçerek yeni belgesini almıştır.

 • Kalite Yönetim Sistemi Yenileniyor...

  Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında geliştirilen Kalite Yönetim Sistemi modülü Bilgi İşlem Daire Başlanlığı ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının ortak çalışmaları ile yenileniyor. 2019 yılı içerisinde kullanıma açılması planlanan modülün analiz toplantıları yapılmış ve ekran tasarımlarına  başlanmıştır. Versiyon 2 olarak geliştirilen modülde hem görsel hemde kullanıma yönelik iyileştirmeler ile kullanıcı dostu arayüz planlanmaktadır. Kalite yönetim sistemi versiyon 2  çok yakında İKÇÜ ÜBYS’ de kullanıma açılacaktır.  

 • İKÇÜ ÜBYS Bartın Üniversitesi Ziyareti..

  5 Ekim tarihinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Bartın Üniversitesi'ne ziyaret gerçekleştirilmiştir. Yapılan ziyarette Genel Sekreterlik makamında ilk görüşme yapılmıştır.Bu görüşmede Bartın Ünivertesi Genel Sekreteri ,  Bilgi İşlem Daire Başkanı, Öğrenci İşleri Daire Başkanı ve Personel Daire Başkanlığı Şube Müdürleri yer almışlardır. Görüşmede Bartın Üniversitesinin Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi'ne (ÜBYS) geçiş yapan,  ünversitemiz haricindeki ilk üniversite olduğu ve übys'nin gelişiminde bu zamana kadar sağladığı katkılara vurgu yapılmıştır.Kurum tarafından übys kapsamında bütünüyle entegre bir sistemin kullanım kolaylığı ile süreçlerin çok daha sürdürülebilir ve yönetilebilir hale getirildiği ve memnuniyetleri bildirilmiştir. Ayrıca bu görüşmede üniversite bilgi yönetim sistemi kapsamındaki süreçlerin değerlendirilmesi, yaygınlaşma hedefleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Aynı zamanda Öğrenci ve Personel Daire başkanlıkları da ziyaret gerçekleşmiştir.Bu ziyaretlerde yapılan toplantılar ve görüşmelerde talep edilen süreçler ve geliştirmeler değerlendirilmiştir.  

 • MERLAB-SİS Toplantısı

  Rektör Yardımcımız ve Proje Genel Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Adnan KAYA başkanlığında, Proje Genel Koordinatörlüğü, Merkezi Araştırma Laboratuvarları ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığının katılımıyla Merkezi Araştırma Laboratuvarları yönetimi ve MERLAB-SİS modülü bilgilendirme toplantısı 21 Eylül 2018 tarihinde, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

 • İKÇÜ ÜBYS Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziyareti..

  5-6-7  Eylül tarihlerinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesin’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleşmiştir.  Yapılan ziyarette Öğrenci Bilgi Sistemi , Enstitü Süreçleri, Öğretim Elemanı süreçlerine yönelik toplantılar düzenlenmiş ve eğitimler verilmiştir. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi nde kayıtlanma sürecinde sorunsuz ve başarılı geçirebilmesi için yapılan eğitim ve toplantıları verimli geçtiği belirtilmiştir.

 • İKÇÜ ÜBYS Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziyareti…

  6-7 Ağustos tarihlerinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesin’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleştirilmiştir. Yapılan ziyarette Öğrenci Bilgi Sistemi ve Enstitü Süreçlerine yönelik eğitimler verilmiş ve toplantılar düzenlenmiştir. İKÇÜ ÜBYS içerisinde yer alan Uzaktan Eğitim Sistemi modülü hakkında, sistemin kullanım süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Öğrencilerin ilk kayıtları ve kayıt yenileme süreçlerinin sorunsuz bir şekilde işletilmesi için gereken işlemler anlatılmıştır. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesinde verilen eğitimlere yoğun bir katılım sağlanmıştır. Katılımcılara eğitim sırasında belirtilen konular ile alakalı uygulama imkanı sunularak, verimli bir interaktif eğitim gerçekleşmiştir.

 • İKÇÜ ÜBYS Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziyareti..

  25-26-27 Temmuz Tarihinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesin’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleşmiştir.  Yapılan ziyarette aktif olarak kullanılmaya başlanan Öğrenci Bilgi Sistemi Modülüne destek amaçlı olarak kullanıcı grupları ve yetkileri tanımlanmış ,öğrenci dosyası ve  mezuniyet işlem toplantıları verimli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

 • Ardahan Üniversitesi İKÇÜ UBYS Ziyareti

  Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında hizmet vermekte olduğumuz Ardahan Üniversitesi tarafından 22-23 Temmuz tarihleri arasında kurumumuz ziyaret edilmiştir.  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleşen bu ziyarette; Personel Bilgi Sistemi , Dilek Öneri Şikayet Modülü ,Servis Talep Takip ekranının işleyişi ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmuş, kısa sunumlar eşliğinde yapılan toplantılar verimli bir şekilde tamamlanmıştır.  

 • Bartın Üniversitesi İKÇÜ UBYS Ziyareti

  Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında hizmet vermekte olduğumuz Bartın Üniversitesi tarafından 18-19 Temmuz tarihleri arasında kurumumuz ziyaret edilmiştir.  Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde yapılan ziyarette Personel Bilgi Sistemi , Bilimsel Araştırma Projeleri talepleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmuş, kısa sunumlar eşliğinde yapılan toplantılar verilmli bir şekilde tamamlanmıştır.

 • İzmir Kalkınma Ajansı İKÇÜ UBYS Ziyareti

  Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi  hakkında bilgi almak üzere İZKA(İzmir Kalkınma Ajansı) tarafından 10 temmuz tarihinde kurumumuz ziyaret edilmiştir.  Satın Alma Sistemi, Personel Bilgi Sistemi ,Elektronik Belge Sistemi ve Organizasyon Yönetimi hakkında detaylı bir anlatım yapılarak bilgi verilmiştir. Özellikle modüllerin birbirleri ile olan entegrasyonu büyük ilgi görmüştür.


Toplam 14
Başa Dön