Tüm HABERLER
 • MERLAB-SİS Toplantısı

  Rektör Yardımcımız ve Proje Genel Koordinatörü Sayın Prof. Dr. Adnan KAYA başkanlığında, Proje Genel Koordinatörlüğü, Merkezi Araştırma Laboratuvarları ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığının katılımıyla Merkezi Araştırma Laboratuvarları yönetimi ve MERLAB-SİS modülü bilgilendirme toplantısı 21 Eyllül 2018 tarihinde, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

 • İKÇÜ ÜBYS Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziyareti..

  25-26-27 Temmuz Tarihinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesin’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleşmiştir.  Yapılan ziyarette aktif olarak kullanılmaya başlanan Öğrenci Bilgi Sistemi Modülüne destek amaçlı olarak kullanıcı grupları ve yetkileri tanımlanmış ,öğrenci dosyası ve  mezuniyet işlem toplantıları verimli bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

 • TSE 13298 Belgesi

  TSE 13298 Belgesine sahip ilk kamu kurumu olan ve İKÇÜ ÜBYS kapsamında geliştirilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi yazılımımız yıllık denetimden  geçerek yeni belgesini almıştır.

 • İKÇÜ ÜBYS Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziyareti..

  5-6-7  Eylül tarihlerinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesin’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleşmiştir.  Yapılan ziyarette Öğrenci Bilgi Sistemi , Enstitü Süreçleri, Öğretim Elemanı süreçlerine yönelik toplantılar düzenlenmiş ve eğitimler verilmiştir. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi nde kayıtlanma sürecinde sorunsuz ve başarılı geçirebilmesi için yapılan eğitim ve toplantıları verimli geçtiği belirtilmiştir.

 • İKÇÜ ÜBYS, ÇOMÜ’de Hayata Geçiyor..

  Kalkınma Bakanlığı’nın ‘’Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi’’ Projesi kapsamında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi tarafından geliştirilen Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi (ÜBYS) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde de kullanılmaya başlayacak. Çanakkale Üniversite'ne ÜBYS eğitimleri 12-13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşmiştir. Çanakkale Üniversitesinin ÜBYS kullanmaya başlaması ile birlikte ÜBYS ailesi 5 üniversiteye ulaşmıştır.   Kaynak http://www.comu.edu.tr/haber-17322.html 

 • Kalite Yönetim Sistemi Yenileniyor...

  Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında geliştirilen Kalite Yönetim Sistemi modülü Bilgi İşlem Daire Başlanlığı ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığının ortak çalışmaları ile yenileniyor. 2019 yılı içerisinde kullanıma açılması planlanan modülün analiz toplantıları yapılmış ve ekran tasarımlarına  başlanmıştır. Versiyon 2 olarak geliştirilen modülde hem görsel hemde kullanıma yönelik iyileştirmeler ile kullanıcı dostu arayüz planlanmaktadır. Kalite yönetim sistemi versiyon 2  çok yakında İKÇÜ ÜBYS’ de kullanıma açılacaktır.  

 • İKÇÜ ÜBYS Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziyareti…

  6-7 Ağustos tarihlerinde Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi kapsamında Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesin’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ziyaret gerçekleştirilmiştir. Yapılan ziyarette Öğrenci Bilgi Sistemi ve Enstitü Süreçlerine yönelik eğitimler verilmiş ve toplantılar düzenlenmiştir. İKÇÜ ÜBYS içerisinde yer alan Uzaktan Eğitim Sistemi modülü hakkında, sistemin kullanım süreçleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Öğrencilerin ilk kayıtları ve kayıt yenileme süreçlerinin sorunsuz bir şekilde işletilmesi için gereken işlemler anlatılmıştır. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesinde verilen eğitimlere yoğun bir katılım sağlanmıştır. Katılımcılara eğitim sırasında belirtilen konular ile alakalı uygulama imkanı sunularak, verimli bir interaktif eğitim gerçekleşmiştir.

 • Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantısı

  Rektör Yardımcımız  Prof. Dr. Adnan KAYA ile her cuma 09:30 'da yapılan Üniversite Bilgi Yönetim Sistemi bilgilendirme toplantısı kapsamında 09.11.2018 tarihinde saat:9.30 - 11.00 saatleri arasında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı toplantı salonunda üniversitemizin Starateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, BAP Koordinatörlüğü ve Teknoloji Transfer Ofisinin katılımıyla farkındalık toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıda, ilgili birimlerin otomasyon sistemleri hakkında bilgiler verildi, birimlerin görüşleri alındı ve yapılması gerekenler kararlaştırıldı. Prof. KAYA üniversitemizde yapılan tüm kurum içi ve kurum dışı projelerin bilgilerinin otomasyon sistemine girilmesi ve istatistiklerin her açıdan görülebilir olması konusunda isteklerini belirtti. Prof. KAYA bu verilerin, ilerde bu bilgileri kullanıcak kişiler için önemli olduğunu ve bu konuyu önemle takip ettiğini belirtti.


Toplam 8
Başa Dön